V derby zápase s Detvou víťazstvo domácich

V sobotu 15. októbra odohrali hokejisti HKM Rimavská Sobota svoj druhý súťažný zápas sezóny. Po úvodnom kole, v ktorom zdolali súpera zo Senica, ich opäť na domácom ľade čakala húževnatá Detva.

Od začiatku bolo jasné, že to bude veľmi náročný zápas. Až 10 súperových hráčov obliekalo predošlé sezóny náš dres. Tím z Detvy sa v rámci striedavých štartov posilnil o dvoch obrancov z prvoligového Žiaru nad Hronom. Od úvodu sa hral rýchly hokej. Už v piatej minúte otvoril skóre náš Michal Babkovič, keď sa ocitol sám pred bránou Križana a nezaváhal a strelil puk pod hornú tyčku. Súperovi sa v 9.minute podarilo vyrovnať zásluhou KirillaDomaeva, keď sa natlačil pred našu bránku a skóroval. V 13.minúte sa prezentoval krásnou strelou švihom náš strelec Vladislav Solomonchak a nechytateľne zavesil puk do rohu  súperovej brány.

Naši hráči prevzali všetko do svojich rúk a v druhej tretine dali ďalšie dva góly. V 25.minúte sa pred bránku natlačil rýchly Martin Ďaloga a zvyšoval na 3:1. V 30.minúte od modrej čiary strieľal obranca Jakub Škantár a odrazený puk skončil v bráne súpera a bolo už 4:1. V druhej tretine nás svojimi skvelými zákrokmi podržal brankár Marek Šimko.

V tretej tretine sa nám ešte raz podarilo skórovať, keď sa opäť pred branou ocitol nikým nekrytý Michal Babkovič a dorazil puk za chrbát Križana a bolo 5:1. Následne sa už zápas len dohrával a Soboťania dokráčali do víťazného konca. Pripísali si ďalšie tri body do tabuľky, v ktorej figurujú ako doposiaľ jediný nezdolaný tím na druhom mieste za Senicou, no so zápasom k dobru.

Ďakujeme fanúšikom za úžasnú atmosféru a tešíme sa na ďalší domáci zápas už túto sobotu 22.10. o 17.00 hod., kedy privítame mužstvo HO HAMIKOVO Hamuliakovo z okolia Bratislavy.

HKM Rimavská Sobota – HK Detva 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 5. Babkovič (Jakubík, Ďaloga), 13. Solomonchak (Jakubík), 25. Ďaloga (Babkovič, Jakubík), 30. Škantár (Babkovič, Ďaloga), 46. Babkovič (Ďaloga, Jakubík) – 9. Domaev (Balciar, Gábor)

Strely: 44:36, Vylúčenia: 4:3, Trestné minúty: 8:6, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 1:0, Diváci: 484

Rozhodcovia: Mgr. Michal Kocúr – Mgr. Denis Farkaš, Ing. Vladimír Wolf

Zostava HKM: Šimko (Albert) – Kadlečík, Špankovič, Ďaloga, Jakubík, Babkovič – Nesterov, Shisterov, Solomonchak, Mlynčár, Sarvaš – Nociar, Škantár, Slovák J., Filipiak, Daniš – Šagát, Lalík